Jac Otoes Pine

Jac Otoes Pine

(1989)

Majitel: Milan Pata

Chovatel: Roberto Zuccarini

QUARTER HORSE

Valach Jac Otoes Pine byl zakoupen v Německu, kam byl importován z Itálie, jako problémový kůň. V Německu prošel rukama zkušeného westernmana Leoše Holcknechta. V roce 2005 se zúčastnil oficiálně prvních rodeových závodů v ČR, kde se umístil na třetím místě v disciplíně barrel race a od té doby jeho rodeová kariéra strmě stoupala. Tento legendární valach byl u zrodu ropingových disciplín v České republice a získal nespočet titulů a ocenění jako rodeový All Around kůň.

Jac Otoes Pine se zasloužil o vznik Prorodeo Teamu u nás v Halter Valley a pokud by v České Republice měla existovat síň slávy, Jac by byl rozhodně na prvním místě. Děkujeme!

Jeho aktivní závodní kariéra trvala až do jeho 20 let. Poté se z něj stal koňský rentiér a užíval zaslouženého koňského důchodu. Třešničkou na dortu bylo vítězství ve 23 letech na mezinárodních závodech, kdy jako "důchodce" a velký dobytkářský srdcař zajel a vyhrál disciplínu cattle penning, kterou jel původně jen pro zábavu, a kde tento srdcař dokázal ukázat své schopnosti a porazit všechny o generace mladší závodní koně.

Rodokmen zde ke stažení ... Pedigree